Після перемоги над ХАМАС офіційний Тель-Авів не має наміру окупуватиме палестинський анклав та керуватиме його мешканцями.

У планах Ізраїлю немає політичної та військової окупації Сектора Гази після закінчення війни проти ХАМАС. Про це у вівторок, 7 листопада, заявив старший радник прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху Марк Регев в інтерв'ю каналу CNN.

"Я думаю, що можна було б очікувати чогось більш гнучкого, де ми могли б входити і виходити за потреби, щоб впоратися з ситуацією щодо безпеки. Ми не говоримо про якусь тривалу окупацію Сектора Гази", - сказав Регев.

Перед цим Нетаньягу заявив, що Ізраїль відповідатиме за безпеку в Газі протягом "невизначеного періоду" після закінчення війни.

На прохання журналіста прокоментувати ці слова Регев сказав, що треба розрізняти "безпекову присутність і "політичний контроль".

"Коли все це закінчиться і ми переможемо ХАМАС, дуже важливо, щоб не було відродження терористичного елементу, відродження ХАМАС. Немає сенсу робити це і просто повертатися до вихідної точки", - приводить CNN слова радника.

Він пояснив, що "безпекова присутність" Ізраїля в Секторі Гази буде необхідною, але це не означає, що Ізраїль окупуватиме палестинський анклав та керуватиме його мешканцями.

"Навпаки, ми зацікавлені у створенні нових рамок, де жителі Гази можуть керувати собою, де може бути міжнародна підтримка для відновлення Гази", - підкреслив Регев.

Він додав, що у Тель-Авіві розраховують залучити країни, зокрема й арабські, для відновлення демілітаризованої Гази, яка звільнилася від ХАМАС.