У травні 2022 року фінансова гвардія Італії в порту в Маріна-ді-Каррара заарештувала яхту Scheherazade, вартістю $700 млн.

В Італії спустили на воду відремонтовану яхту володимира путіна Scheherazade, вартістю 700 млн доларів. Про це у понеділок, 6 листопада, повідомляє Telegram-канал команди опозиціонера Олексія Навального, посилаючись на дані Фонду боротьби з корупцією. 

У пабліку вказується, що яхта була заарештована у травні 2022 року фінансовою гвардіэю Італії в порту в Маріна-ді-Каррара. Там вона знаходилася увесь цей час на ремонті. 

"Ремонт закінчено, за нього хтось заплатив мільйони євро. Російський екіпаж судна не було звільнено, він досі на зарплаті. Все це говорить про те, що будь-якої миті яхта може вийти в море", - вказують у повідомленні.

Крім того, команда Навального опублікувала фото, на якому видно, що яхти у порту Маріна-ді-Каррара вже немає. 

 

t.me/teamnavalny

У свою чергу, голова російського Фонду боротьби з корупцією Марія Пєвчих підкреслила, що "втеча" яхти стане суттєвим ударом по санкційній політиці ЄС.

"Якщо італійський уряд з якоїсь причини дозволить яхті втекти, це буде найбільшою ганьбою, яку тільки можна собі уявити. Найсуттєвіший удар по санкційній політиці ЄС. Цього не має статися. Ви не можете повернути путіну його яхту. Це просто божевілля", - сказала вона.

Обміняний кум президента РФ володимира путіна та один з лідерів забороненої партії ОПЗЖ Віктор Медведчук, якого в Україні звинуватили в держзраді, став власником нової яхти вартістю 9 млн 627 тис доларів.