Аналітики припускають, що вдавана "зацікавленість" Росії в перемовах має змусити Захід підтримати територіальні поступки.

Кремль імітує зацікавленість у переговорах, та насправді прагне переконати Захід піти на поступки в питанні територіальної цілісності та суверенітету України. Формальний глава РФ володимир путін ставить собі за мету знищити українську державність. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"путін і Кремль помітно посилили свою експансіоністську риторику стосовно України з грудня 2023 року і все частіше вказують на те, що Росія має намір завоювати більше території в Україні та прагне повністю знищити українську державність та ідентичність", - мовиться в повідомленні.

Військові дії та наступ у Харківській області свідчать про те, що Москва більше зацікавлена в досягненні своєї довгострокової мети - максималістської перемоги в Україні, ніж у будь-якому врегулюванні, яке б негайно заморозило лінію фронту на поточному рівні.

Крім того, путін розглядає збереження Росією контролю над нині окупованою українською територією як основу для переговорів, що не підлягає обговоренню, нагадали в ISW.

Перемога Росії у війні не тільки б усунула б загрозу України як потенційного супротивника під час можливого конфлікту з НАТО, але й надала б РФ доступ до мільйонів людей, яких вона зможе примусово забрати до армії, та до більшої частини ресурсів і промислового потенціалу України.

Аналітики гадають, що путін розглядає перемогу в Україні як передумову для ведення війни з НАТО.