Майбутній президент Фінляндії підтримує вступ України в ЄС та обіцяв активно сприяти цьому процесу.

На президентських виборах у Фінляндії у неділю, 11 лютого, переміг Александер Стубб із Коаліційної партії. За результатами підрахунку всіх бюлетенів він набрав 51,6% голосів виборців, передає Yle.

При цьому кандидат від Партії зелених Пекка Хаавісто набрав 48,4%.

Стубб підкреслив, що пишається тим, у якій атмосфері взаємоповаги відбулися вибори.

За словами експертів другий раунд став одним із найнапруженіших в історії президентських виборів у Фінляндії. Розрив між кандидатами не перевищив 99 тисяч голосів.

У спілкуванні із журналістами Стубб підтвердив, що Фінляндія продовжить надавати рішучу підтримку Україні.

На його думку, для Фінляндії безпека є екзистенційним питанням. При цьому Стубб вважає свою країну сильним членом НАТО, а сам Альянс - найсильнішим оборонним союзом у світі.

Стубб обіймав усі вищі міністерські посади у Фінляндії, включаючи міністерства фінансів та закордонних справ. Донедавна він був професором Інституту Європейського університету у Флоренції, Італія, і має ступінь доктора філософії в галузі міжнародних відносин.

Раніше Стубб заявляв, що не згодний з тим, що Україна має віддати хоча б частину своєї землі для миру з Росією. Також майбутній президент Фінляндії підтримує вступ України в ЄС та обіцяв активно сприяти цьому процесу.