Голова польського уряду відреагував на заяву словацького колеги, що військова допомога Україні "продовжила дворічну війну".

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск звинуватив прем'єра Словаччини Роберта Фіцо через "проросійську" критику військової допомоги Україні. Про це пише Bloomberg.

Словацький прем'єр-міністр під час зустрічі Вишеградської четвірки – Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини – в чеській столиці Празі заявив, що військова допомога для України нібито "продовжила дворічну війну" і що Євросоюз замість цього повинен сприяти "переговорам про припинення конфлікту".

"Вгадай, Роберте, де був би кордон між Росією та Україною без нашої допомоги. Я думаю, що це набагато цікавіше запитання", - зіронізував Туск у відповідь на звинувачення свого словацького колеги.

Напружений момент підірвав початкові спроби інших посадовців зберігати гармонію та рекламувати спільні позиції щодо сільського господарства.

Дональд Туск і прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала під час зустрічі підтримували Україну, тоді ж як Фіцо разом з головою уряду Угорщини Віктором Орбаном критикували санкції проти Росії.