Болгарія зможе отримувати з Туреччини 1,5 млрд куб. м газу на рік. Контракт розрахований на 13 років.

Туреччина почала постачати зріджений природний газ (ЗПГ) у Болгарію. Про це повідомив телеканал Sözcü у середу, 12 квітня.

Вказано, що сьогодні на турецькому ЗПГ-терміналі Marmara Ereğlisi у Мармуровому морі відбулася церемонія запуску газу за участю міністра енергетики Болгарії Розена Христова, гендиректора нафтогазової компанії BOTAŞ Бурхана Озджана і гендиректора Булгаргаз Дениці Златєвої.

"Сьогоднішня партія становитиме близько 55 млн куб. м ЗПГ, протягом року загальні поставки перевищать 1,5 млрд куб. м", – сказав Озджан.

За його словами, початок постачання газу до Болгарії з Туреччини є важливим не тільки для двох країн, а й Європи, оскільки сприятиме забезпеченню її енергетичної безпеки.

"Можна сказати, що це перша ланка у цьому процесі", – відзначив голова турецької компанії.

На сьогодні обсяг ЗПГ, що надходить до Туреччини, сягає 161 млн кубометрів на день.

"Це однаково як 50 млрд кубометрів газу на рік. Таким чином, ми демонструємо Болгарії та іншим європейським країнам потенціал нашої країни, яким можна скористатися", – додав гендиректор BOTAŞ.

Угода про постачання ЗПГ із Туреччини до Болгарії обсягом 1,5 млрд куб. м була підписана 3 січня 2023 року. Її дія розрахована на 13 років.