Нові санкції США спрямовані на ОПК РФ, а також її гірничодобувний, технологічний і металургійний сектори.

Сполучені Штати Америки 19 травня ввели новий пакет санкцій проти РФ. Про це повідомила міністр фінансів США Джанет Єллен.

"Наші колективні зусилля відрізали Росію від ключових ресурсів, необхідних для оснащення її збройних сил, і різко обмежують доходи, які Кремль отримує для фінансування своєї військової машини", - зазначила вона.

Санкції запровадили щодо 22 фізичних та 104 юридичних осіб у більш ніж 20 країнах. Вони спрямовані проти тих, хто намагається обійти чи ухилитися від санкцій та інших економічних заходів проти РФ.

Зазначається, що у Ліхтенштейні функціонувала компанія Trade Initiative Establishment, яка займалася закупівлею обладнання для виробництва напівпровідників та нанотехнологій для російських організацій. Вони були під обмеженнями США. Компанія Trade Initiative Establishment (TIE), що базується в Ліхтенштейні, займається закупівлею обладнання для виробництва напівпровідників і нанотехнологій для російських організацій, включених до списку США, принаймні з 2012 року.

Також під обмеження США потрапили віцепрем'єр РФ Вікторія Абрамченко; міністр освіти Сергій Кравцов; омбудсмен Тетяна Москалькова; помічник президента РФ Ігор Левітін; дитячий омбудсмен Московської області Ксенія Мішонова; помічник президента РФ - начальник Контрольного управління президента Дмитро Шальков; ректор Санкт-Петербурзького гірничого університету Володимир Литвиненко.

Крім того, Мінфін США ввів санкції проти Служби зовнішньої розвідки Росії, Російського державного геологорозвідувального університету ім. Серго Орджонікідзе, проти 223-го і 224-го льотного загонів Міноборони РФ.

Повідомляється, що нові санкції США спрямовані на ОПК РФ, а також її гірничодобувний, технологічний і металургійний сектори. Під блокування власності потрапили понад 200 фізичних і юридичних осіб, морські та повітряні судна.

Санкції запроваджені також проти дев'яти зареєстрованих у Китаї організацій за зв'язки з РФ.