Уряд Сполучених Штатів ухвалив рішення змінити пріоритети у найближчих постачаннях військової продукції іншим країнам, зокрема ракет Patriot і NASAMS, відправивши їх в Україну.

Адміністрація президента США Джо Байдена офіційно оголосила про зміну пріоритетів у постачанні ракет для передових систем ППО, спрямувавши замовлення інших країн на забезпечення потреб України. Про це у четвер, 20 червня, під час телефонного брифінгу повідомив радник Білого дому Джон Кірбі, передає Укрінформ.

"Уряд Сполучених Штатів ухвалив складне, але необхідне рішення змінити пріоритети у найближчих постачаннях військової продукції іншим країнам, зокрема ракет Patriot і NASAMS, відправивши їх в Україну", - зазначив Кірбі.

Він додав, що йдеться про озброєння, яке виробляє американський ВПК на замовлення інших країн: тепер ті ракети, які сходять з конвеєра, одразу передаватимуться на потреби ЗСУ.

"Це гарантує, що ми зможемо забезпечити Україну ракетами, необхідними для підтримки її запасів у ключовий момент війни. Знову ж ближче до кінця літа та осені через це поставки ракет іншим країнам, які зараз стоять у черзі, доведеться відкласти",- зазначив радник Білого дому.

Кірбі запевнив, що замовлення інших країн е скасовуються, просто вони отримають ракети трохи пізніше.

При цьому він зауважив, що зміна пріоритетів не стосується програм взаємодії США з Ізраїлем і військової допомоги Тайваню.

Представник адміністрації Байдена також наголосив, що Сполучені Штати продовжать працювати з союзниками й партнерами, щоб посилити можливості української ППО.