Вашингтон визнає, що Париж має право сам вирішувати, кого запрошувати на урочисті, однак не в захваті від запрошення РФ.

Білий дім залишає за Францією право запрошувати представника Росії на урочистості до 80-ї річницею висадки союзників у Нормандії під час Другої світової війни, проте не підтримує цю ідею. Про це повідомляє Politico з посиланням на двох анонімних американських посадовців.

Один з них зазначив, що уряд Франції, який і організовує святкування в Нормандії, має право на ухвалення рішень.

"Але, можливо, (церемонія. – ред.) нагадає росіянам, що колись вони справді боролися зі справжніми нацистами, а не з уявними в Україні", - резюмував чиновник.

Інший посадовець адміністрації Джо Байдена пояснив, що Білий дім схильний розглядати президента Франції Емманюеля Макрона як людину, яка може мати вплив на російського диктатора Володимира Путіна, і цінує його дипломатичні зусилля в контексті повномасштабної війни в Україні.

За його словами, рішення Парижа запросити російського представника до Нормандії значною мірою розглядалося саме через цю призму.


Нормандська повітрянодесантна операція - військова операція американських і британських повітрянодесантних військ, проведена протягом 6 червня - 13 липня 1944 року на території окупованої німцями Франції в Нормандії.

Одна з наймасштабніших повітрянодесантних операцій в історії збройних сил Великої Британії та США.