Початок переговорів відбувся на тлі регулярних атак по американських військах в Іраку і Сирії безпілотниками з боку сил, підтримуваних Іраном.

Представники США і Іраку почали переговори щодо виведення американськх військ. Про це повідомив Голос Америки у неділю, 28 січня.

"США та Ірак провели в суботу в Багдаді перший раунд офіційних переговорів, спрямованих на згортання місії очолюваної США військової коаліції, сформованої для боротьби з терористичним угрупуванням "Ісламська держава", – йдеться у повідомленні.

Вказано, що початок переговорів відбувся на тлі регулярних атак по американських військах в Іраку і Сирії безпілотниками з боку сил, підтримуваних Іраном.

Білий дім зберігає присутність в Іраку з 2003 року. Військові США покинули країну 2011 року, втім, повернулись знову 2014-го, щоб допомогти Багдаду перемогти так звану "Ісламську державу".

Після того як ісламісти втратили контроль над захопленими територіями, Ірак періодично закликає США до виведення коаліційних сил, особливо після авіаудару Білого дому в січні 2020 року внаслідок чого було ліквідовано іранського генерала Касема Сулеймані. Зокрема питання виведення військ знову спливло після початку ізраїльського наступу в секторі Газа.

"Американські офіційні особи заявили, що переговори про створення комітету, який має визначити рамки припинення місії коаліції, тривали ще до 7 жовтня і що це рішення не пов'язане із ситуацією в секторі Газа", – пише видання.

Наразі в Іраку перебувають приблизно 2500 військовослужбовців США, які діють там як радники і надають допомогу з грудня 2021 року, коли американські військові оголосили про припинення військової місії в країні.