Перший тур президентських виборів у Литві відбувся 12 травня. За підсумками голосування, у другий тур вийшли Науседа та Шимоніте.

У Литві відбувся другий тур президентських виборів. За посаду боролися чинний президент Гітанас Науседа та чинна прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте. Згідно з попередніми результатами голосування, на виборах зі значним відривом перемагає Науседа. Про це у неділю, 26 травня, повідомляє Центрвиборчком Литви.

Вказується, що на вечір 26 травня ЦВК Литви підрахувала голоси у 1650 округах: у Науседи 77,17%, у Шимоніте - 21,28%. 

Суперниця Науседи Шимоніте, висунута Союзом Батьківщини - Християнськими демократами Литви, вже визнала поразку та привітала його з перемогою, передає LRT.

"Я хотіла б привітати обраного президента Литви", - сказала вона журналістам.

Шимоніте додала, що в понеділок повернеться до роботи прем'єра.

У свою чергу, Гітанас Науседа заявив, що домігся другого п'ятирічного терміну на посаді президента Литви.

"Литовський народ зробив мені великий мандат довіри, і я чудово усвідомлюю, що мені доведеться дорожити цим кредитом довіри. Тепер, коли я маю п'ятирічний досвід, я вірю, що зможу правильно використовувати цю цінність, насамперед для досягнення цілей процвітання всього народу Литви", - заявив він журналістам у Вільнюсі.

Це буде вже другий президентський термін для Науседи. Він очолив Литву після виборів 2019 року. Тоді він здобув підтримку 65,68 % і також обійшов у другому турі Шимоніте.