РФ планує провести неформальне засідання Ради безпеки ООН за так званою "формулою Аррія". Оголошена назва заходу: "10 років Євромайдану в Україні: крок у прірву"

Росія ініціювала проведення неформального засідання Ради безпеки ООН, щоб озвучити "свіжі ідеї" щодо війни в Україні. Про це сьогодні, 27 грудня, повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

"27 грудня РФ планує провести неформальне засідання Ради безпеки ООН за так званою "формулою Аррія". Оголошена назва заходу: "10 років Євромайдану в Україні: крок у прірву", - йдеться в повідомленні.

Гур поясноє, що  "формула Аррія" - це неформальні зустрічі, під час яких представники країн можуть провести відвертий обмін думками.

"На них не діють жорсткі процедурні правила, і залучаються учасники, які не дотичні до дипломатичної роботи. Тобто люди, "яких корисно було б заслухати". Разом з тим, цей формат справді буває корисним, коли дипломати мають відверто обговорити неоднозначні питання поза офіційних процедур", - уточноють у ГУР.

Розвідка дізналася, що росіяни під час засідання ще раз спробують донести до слухачів свої традиційні наративи про "неонацистську природу київського режиму та його збройних формувань", говоритимуть про "історію нацизму в Україні та його сучасний стан", "злочини націоналістичних батальйонів проти мирного населення на сході та півдні України".

"Документ, поданий на адресу Генерального секретаря ООН, також не містить «свіжих» ідей та повторює традиційні формулювання російської пропаганди. Центральне повідомлення "презентації": "інспірування Євромайдану з боку країн заходу та США". Відповідно, розв’язана війна виправдовується планами "захистити мирне населення на сході та півдні України", - стверджує Головне управління розвідки.

У ГУР назвали якості запрошених гостей, на яких цього разу росіяни роблять ставку. Це міністр внутрішніх справ часів Януковича Віталій Захарченко, один з командирів Беркуту Дмитро Сабіна, а також російські пропагандисти Максим Григор’єв і Михайло Хазін, а вестиме засідання постійний представник РФ в ООН Василь Небензя.

"Загалом, інтерес до анонсованого заходу з боку членів Ради безпеки ООН вкрай низький. Більшість з них буде представлено так званими "експертами". Тобто, радниками чи другими секретарями. Вони не налаштовані "корисно слухати" Захарченка, натомість мають намір висловити позицію своїх держав щодо "реального стану справ". Схоже, що сам захід розрахований здебільшого на "внутрішню" російську аудиторію, оскільки інтерес з боку міжнародних медіа знаходиться практично на нульовому рівні. Трансляція планується хіба що на деяких web-сторінках та в соцмережах", - коментує ситуацію ГУР.

Усе вищесказане дозволило ГУР зробити висновок, що російська дипломатія остаточно перетворюється на генератор божевільних ідей, які ніхто в світі не сприймає всерйоз.

"Вочевидь, засідання є частиною програми «виборів Путіна», які заплановані на березень 2024 року. На думку російських пропагандистів, електорату буде корисно знати, що тези щодо виправдання війни в Україні звучатимуть в стінах ООН. А «інтимний» неформальний статус дозволить позбутися в’їдливих коментарів міжнародних дипломатів щодо чергової маячні про "бойових комарів" та "американські біолабораторії", - додає управління розвідки.