У Росії розповсюджують фейк про начебто плани ГУР по усунення президента і нібито оголошену дату заколоту.

Російська пропагандисти поширює черговий фейк про нібито "анонсування" Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України відсторонення президента Володимира Зеленського від влади. Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Зазначається, що росЗМІ цього разу відзначилися фейком про нібито "оприлюднення" представниками ГУР "точної дати повалення влади президента Зеленського".

Проте насправді у військовій розвідці нічого подібного не заявляли.

"Поширене повідомлення є плодом хворої уяви російської пропаганди і систематичної кампанії кремля з дискредитації президента Зеленського", - йдеться в публікації.

У Центрі нагадали, що Зеленський є законно обраним і легітимним президентом України, який "в умовах повномасштабного вторгнення Росії продовжує виконувати обов'язки гаранта Конституції".

В контексті чергового російського фейку у Центрі звернули увагу на представлені раніше дані від ГУР про нову спробу країни-агресора розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, та підготовку Росією спецоперації під назвою "Майдан-3".

"Тиражування цих і подібних повідомлень відповідає заяві Комітету з питань розвідки при президентові України щодо реалізації РФ спецоперації "Майдан-3" з поширення деструктивних наративів", - йдеться в заяві.