Якщо в другій декаді квітня середній обсяг перевезень становив 13 тис. тонн на добу, то 28-29 квітня - вже 16 тис. тонн.


Після розблокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні вантажопотік агропродукції з України збільшився на 20%. Про це повідомив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький в ефірі Українського радіо.

 

"Якщо ми подивимося цифри у другій декаді квітня і зараз, після повного розблокування (українсько-польського кодона - ред.), то фактично маємо плюс 20%", - сказав він.
 

За даними Висоцького, одразу збільшився обсяг товарообігу, перш за все експорту, який відбувається автомобільним транспортом, йдеться про аграрну продукцію різних типів.

 

Зокрема, якщо в другій декаді квітня 2024 року середній обсяг перевезень становив 13 тис. тонн на добу, то 28-29 квітня - 16 тис. тонн.

 

Чиновник нагадав про переговори між аграрними міністерствами й аграрними асоціаціями України на Польщі, "де вдалося на цифрах пояснити, що це не український фермер є проблемою для польського фермера".

 

"Потім провели ще декілька проміжних зустрічей по секторах, а далі підтвердили домовленості 23 квітня, коли вже вдалося врегулювати ситуацію, й погодили знову провести спільний дзвінок 7 травня", - зазначив перший заступник міністра агрополітики.

Як відомо, у ніч на 29 квітня польські фермери розблокували усі пункти пропуску на кордоні з Україною.