Західні аналітики називають можливість застосування країною-агресором такого озброєння малоймовірним.

Російський диктатор володимир путін продовжує використовувати ядерні погрози в межах своєї інформаційної кампанії, що нібито має "перешкодити" подальшій підтримці України з боку Заходу. Про це мовиться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Під час виступу перед російськими офіцерами 21 червня путін заявив, що Росія планує й надалі розвивати свою ядерну тріаду як "гарантію стратегічного стримування" і підтримувати баланс сил у світі", - зазначили аналітики.

путін під час пресконференції у В'єтнамі 20 червня заявив, що Росія розглядає можливість "зниження порогу" застосування ядерної зброї в російській ядерній доктрині та що можлива майбутня стратегічна поразка російських військ на полі бою в Україні призведе до "кінця війни".

"путін, можливо, помилково прирівняв поразку Росії в Україні до екзистенціальної загрози російській державі, щоб послатися на "винятковий випадок", у якому наявна російська ядерна доктрина допускає використання ядерної зброї", - припускають в ISW.

Аналітики підкреслюють, що ядерні загрози є ключовим аспектом здатності Росії маніпулювати іноземними особами, які приймають рішення. Малоймовірно, що вона призведе до фактичної ядерної ескалації.