Рішення ухвалено в рамках указу путіна, за яким іноземні активи в Росії можуть бути вилучені "у разі позбавлення РФ, російських юридичних чи фізичних осіб права власності на майно, яке перебуває у недружніх країнах".

Кремль продовжує конфіскацію великих підприємств російської економіки з подальшою націоналізацією чи передачею під контроль близьких владі бізнесменів: російський диктатор володимир путін підписав указ про передачу під держконтроль активів компанії Агротерра, яка входить до топ-15 найбільших землевласників у країні. Про це повідомляє The Moscow Times.

Повідомляється, що в "тимчасове управління" Росимуществом відійшли 100% Агротерри, яка має землі в Курській, Орловській, Липецькій, Тульській, Рязанській, Тамбовській та Пензенській областях, а також 100% фінансової "дочки" АгроТерри (Капітал АгроФінанс), ТОВ АгроСистема і ТОВ АгроСистема-Регіони. Фактичний власник російської групи - нідерландський холдинг AgroTerra Invetments B.V.

"Рішення ухвалено в рамках указу путіна від 25 квітня 2023 року, згідно з яким іноземні активи в Росії можуть бути вилучені "у разі позбавлення РФ, російських юридичних чи фізичних осіб права власності на майно, яке перебуває у недружніх країнах", - йдеться в публікації.

Повідомляється, що першими в рамках цього указу своєї власності позбулися фінський енергоконцерн Fortum та німецький Uniper, у минулому найбільший покупець російського газу в Німеччині, а в липні 2023 року за аналогічною схемою свій російський бізнес втратила французька Danone, активи якої згодом вирішили продати племіннику голови Чечні, заступнику голови уряду республіки Якубу Закрієву.

За даними Forbes, АгроТерра була заснована в 2008 році громадянином США з українським корінням Джорджем Рором. До 2023 року група, що об'єднує 24 господарства, орні землі, де вирощувалися пшениця, соя, цукрові буряки, соняшник та ріпак, а також елеватори потужністю 500 тисяч тонн, входила до топ-20 найбільших агрохолдингів Росії (за версією аудиторсько-консалтингової компанії BEFL).