Якщо Україна не зможе опиратися окупантам, росіяни швидко вийдуть на кордони НАТО і США доведеться безпосередньо брати участь у війні.

Відмова підтримувати Україну може закінчитися для США тим, що доведеться проливати кров американців. Про це під час брифінгу у п’ятницю, 8 грудня, заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, передає Білий дім.

Він зазначив, що президент Росії Володимир Путін розраховує на те, що США припинять підтримку України. Це буде для нього великим подарунком.

За словами Кірбі, якщо Путін отримає Україну, він опиниться на порозі НАТО: "І як я вже казав, якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз висока, подумайте про те, скільки піде на це національної казни та крові американців, якщо нам доведеться почати діяти відповідно до наших зобов'язань за статтею п'ятою".

Він також зауважив, що президент Росії розраховував на такий розвиток подій з самого початку цієї війни, тому що він не вірив, що Захід може залишатися єдиним, що НАТО зможе зберегти єдність, що Сполучені Штати мають достатню силу.

"Якщо ви дбаєте про нашу національну безпеку, ви повинні бачити Путіна таким, яким він є, ви повинні бачити Росію такою, якою вона є, і розуміти, що допомога Україні - а вони не просять нас бути фізично присутніми - допомога їм виграти цю війну дуже сильно відповідає інтересам нашої національної безпеки і інтересам національної безпеки всіх наших союзників в Європі".