Угорський урядовець Петер Сійярто запевняє, що тільки "мирні зусилля" зможуть знівелювати агресивні наміри Росії.

Нині в ЄС існує "готовність до світової війни" через ситуацію в Україні. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє угорський портал 444.hu.

За його словами, так звана "стратегія" ЄС нібито провалилася, а поставки зброї Україні "не наблизили нас до миру і не покращили позиції України на полі бою".

"Поставки зброї можуть лишень затягнути війну або збільшити ризик ескалації до світової війни", - запевняє угорський посадовець.

На його думку, "мирні зусилля, і дипломатія має замінити поставки зброї як єдиний спосіб запобігти подальшим жертвам і руйнуванням".

"Тому ми, угорці, готові обговорювати всі мирні плани. Але також необхідно чітко усвідомлювати, що мирні конференції можуть бути успішними лише тоді, коли на них будуть присутні всі учасники війни", - сказав він, імовірно, натякаючи на запрошення Росії на Саміт миру у Швейцарії.

Глава МЗС Угорщини розкритикував наміри ЄС ухвалити новий пакет санкцій проти РФ, бо, на його думку, попередні 13 пакетів начебто були "провальними".

Сійярто вчергове заявив, що європейські заходи начебто "завдали більше шкоди Європі, ніж Росії". Він також поскаржився, що тепер угорці, мають "розплачуватися" за це, хоч вони не несуть жодної відповідальності за розв'язання війни.