Анджей Садось додав, що Варшава також пропонує закрити можливість для в'їзду на територію Євросоюзу російських фур.

Європейська комісія при розробці 11-го пакету санкцій проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну зважила на низку пропозицій Варшави. Зокрема, про обмеження щодо північної ділянки нафтопроводу Дружба і про закриття для в'їзду на територію ЄС російських фур. Про це заявив постпред Польщі Анджей Садось у Брюсселі в середу, 21 червня, повідомляє Польське радіо

"Серед іншого у списку фігурує запропонований Польщею пункт про санкції щодо північної ділянки нафтопроводу Дружба, а також про закриття для в'їзду на територію ЄС російських фур", - зазначив польський посадовець.

Він також зазначив, що у новому санкційному пакеті враховано можливість застосування обмежувальних заходів до тих суб'єктів, які систематично підтримують обхід санкцій.

Садось додав, що Польща знову добиватиметься введення ембарго на російські алмази, а також на російський атомний сектор.

Зазначимо, що нафтопровід Дружба йде територією Росії від Альметьєвська до Брянська, потім до міста Мозир у Білорусі, після чого поділяється на дві гілки: північну - у напрямку Латвії, Литви, Польщі та Німеччини та південну - через Україну до Чехії, Словаччини, Угорщини та Хорватії.