Глобальне зростання світової економіки буде знаходитись на найнижчому рівні за десятиліття, зазначила Крісталіна Георгієва.

Відновлення зростання світової економіки суттєво сповільнилося. Головним чинником став шок від війни Росії проти України. Про це на 43-му саміті лідерів країн Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) сказала директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляється на сайті фонду у вівторок, 5 вересня.

"Після значного зростання (світової економіки – ред.), яке становило понад 6% у 2021 році, відновлення значно сповільнилося, головним чином через шок від війни Росії в Україні. Ми прогнозуємо, що ці слабкі показники продовжаться, а глобальне зростання становитиме близько 3% у середньостроковій перспективі. Це найнижчий рівень зростання за десятиліття в умовах інфляції, коли очікується, що відсоткові ставки будуть вищими довше, і в контексті зростаючих ризиків фрагментації", – сказала вона.

Георгієва зазначила, що світова економіка продемонструвала стійкість до низки негативних потрясінь – пандемії, війни, зміни клімату і кризи вартості життя – і її відновлення після цих потрясінь триває.

"З найбільших економік лише США повністю відновилася. Єврозона все ще приблизно на 2% нижче тренду, тоді як Китай та інші країни з ринком, що розвивається, приблизно на 5% нижче тренду, а країни з низьким рівнем доходу постраждали ще більше", – заявила вона.

Раніше МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2023 рік на 0,2 в.п. – до 3%. Тоді у фонді зазначили, що таке зростання є слабким за історичними стандартами.