Загальний обсяг військової допомоги, наданої Україні від початку війни, вже перевищив 500 млн євро, зазначив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Литва передає Україні черговий пакет військової допомоги на суму 41 млн євро. Про це повідомило Міноборони балтійської країни у четвер, 24 серпня.

До цього пакета входять гранатомети Carl Gustaf, автоматичні гвинтівки, комплекти радарів морського спостереження, патрони калібру 5,56 мм, генератори, засоби боротьби з дронами.

Вказано, що Україні також передадуть пускові ракетні установки NASAMS, але не уточнюються, чи вони входять в оприлюднену суму.

"Внесок Литви в боротьбу за свободу України вже становить мільйони боєприпасів і тисячі одиниць зброї, а як віддачу було здобуто цінні уроки й укріплено оборону Литви. Литва продовжує надавати незмінну підтримку Україні, яка сьогодні відзначає 32-гу річницю своєї незалежності, а загальний обсяг військової допомоги, наданої Україні від початку війни, вже перевищив півмільярда євро", – заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Лише за перші сім місяців цього року Литва поставила Україні гелікоптери Мі-8, зенітні установки L-70 з боєприпасами, бронетранспортери M113, мільйони патронів, боєприпаси для гранатометів.

Зазначається також, що до лікувальних закладів Литви надійшло майже 200 поранених військовослужбовців ЗСУ і планується прийняти ще більше.