Гостра фаза військово-політичного протистояння із Заходом перебуває у повному розпалі, зазначив очільник МЗС РФ.

Європа як партнер для Росії не актуальна як мінімум на одне покоління. Таку заяву зробив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у суботу, 18 травня.

"Дмитро Віталійович Тренін (російський політолог – ред.) в одній зі своїх статей написав, що Європа як партнер для нас не актуальна, як мінімум, на одне покоління. Не можу не погодитися, ми це відчуваємо практично повсякденно. Багато фактів, і це треба визнати, говорять на користь такого прогнозу. І не тільки за нашими відчуттями ми цей прогноз вважаємо вірним", – сказав він на XXXII Асамблеї Ради із зовнішньої та оборонної політики (РЗОП).

За словами Лаврова, "гостра фаза військово-політичного протистояння із Заходом триває, перебуває у повному розпалі", про що начебто свідчить характер політичних та політологічних дискусій у цих країнах.

Міністр зазначив, що нарощування Заходом постачання далекобійних озброєнь Україні Росія сприймає як сигнал про те, що "до серйозної розмови там не готові".

"Це означає, що вони зробили вибори на користь з'ясування відносин на полі бою, ми готові до цього, причому готові завжди", – запевнив Лавров.

Очільник МЗС РФ безапеляційно додав, що "свої інтереси на українському, на західному та європейському напрямах Росія відстоїть".