Російське судно Ангара з лютого 2024 року стоїть на якорі на китайській верфі в східній провінції Чжецзян.

Китай надав причал для причетного до постачань північнокорейської зброї до Росії російського вантажного судна, що перебуває під санкціями США. Про це повідомляє інформагентство Reuters з посиланням на британський аналітичний центр Royal United Services Institute (RUSI) в четвер, 25 квітня.

Російське судно Ангара, яке з серпня 2023 року переправило до російських портів тисячі контейнерів з північнокорейськими боєприпасами, з лютого стоїть на якорі на китайській верфі в східній провінції Чжецзян.

Присутність корабля в китайському порту підкреслює проблеми, з якими стикаються США та їхні союзники, що намагаються перекрити військову та економічну підтримку Росії.

Ця підтримка стоятиме на першому місці на порядку денному цього тижня, коли держсекретар Ентоні Блінкен відвідає Пекін. Представник Держдепартаменту США заявив, що йому відомо про "достовірні повідомлення з відкритих джерел" про те, що Ангара нині пришвартована в китайському порту, і він порушив це питання перед китайською владою.

Він посилався на резолюцію ООН про обмеження торгівлі з Північною Кореєю та вимогу до держав ООН зняти з реєстрації будь-які судна, які беруть участь у незаконній діяльності.

Супутникові знімки, у тому числі від фірми Planet Labs PBC, показують, що Ангара пришвартована на верфі Zhoushan Xinya Shipyard в провінції Чжецзян, яка на своєму вебсайті повідомляє, що це найбільша приватна судноремонтна компанія Китаю.

Корабель був ідентифікований за унікальним транспондером автоматичної ідентифікаційної системи (AIS), який був короткочасно включений з міркувань безпеки під час плавання по жвавій ділянці Корейської протоки на шляху до Китаю.

У RUSI повідомили, що перед прибуттям до Китаю 9 лютого для ремонту чи технічного обслуговування, Ангара у січні була пришвартована у північнокорейському та російському портах із вимкненим транспондером. Він знову припинив передачу невдовзі після прибуття до Китаю.