Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан говорив зі своїми американськими та іранськими колегами минулого тижня, щоб обговорити заплановану іранську операцію.

Іран заздалегідь поінформував Туреччину про заплановану операцію проти Ізраїлю, яка у підсумку відбулась в ніч на неділю, 14 квітня, повідомляє Reuters з посиланням на джерела серед турецьких посадовців.

Джерела агентства розповіли, що своєю чергою США через Туреччину передав Ірану, що будь-які його дії повинні бути "в певних межах".

"У відповідь Іран заявив, що реакція буде відповіддю на напад Ізраїлю на його дипломатичний об’єкт в Дамаску і що вона не вийде за ці рамки", – зазначив співрозмовник агентства.

Турецьке джерело на умовах анонімності повідомило, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан говорив зі своїми американськими та іранськими колегами минулого тижня, щоб обговорити заплановану іранську операцію.

Співрозмовник агентства додав, що Анкара була поінформована про можливий розвиток подій.

Крім того, за словами джерела агентства у сфері держбезпеки Туреччини, глава ЦРУ Вільям Бернс розмовляв з головою турецької розвідки Ібрагімом Калином і попросив його виступити в ролі "посередника" у врегулюванні ізраїльсько-іранської напруженості.

За словами джерела, вони також обговорили зусилля з припинення вогню в Газі.