Уряд Німеччини побоюється, що за порушення можуть бути притягнуті до відповідальності німецькі компанії.


Нові санкції Європейського Союзу проти Росії були фактично схвалені, але потім на них було накладено вето з боку Німеччини. Про це повідомляє RND у четвер, 13 червня.

 

Уряд Німеччини блокує прогрес у переговорах щодо наступного пакета санкцій ЄС проти Росії. За словами дипломатів у Брюсселі, занепокоєння і вимоги Німеччини щодо змін є ключовою причиною того, що санкції досі не схвалені.
 

Один із чиновників ЄС зазначив, що останнім часом "склалося враження, що Німеччина стала новою Угорщиною", натякаючи на те, що уряд прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в минулому неодноразово зволікав з рішеннями на користь санкцій проти Росії.

 

Новий пакет санкцій ЄС спрямований, зокрема, на боротьбу з обходом існуючих обмежень. Уряд Німеччини побоюється, що за порушення можуть бути притягнуті до відповідальності німецькі компанії, тому пропонує або скасувати цей захід, або обмежити його певними категоріями товарів.

 

Також Брюссель пропонує обмежити торгівлю російським скрапленим природним газом (СПГ), заборонивши використання таких портів, як Зебрюгге в Бельгії, для відправки російського СПГ до третіх країн.

 

Крім того, Німеччина виступає за послаблення заходів, спрямованих на обмеження використання Системи передачі фінансових повідомлень - російського аналога SWIFT