ЄС планує розширити "чорний список" за рахунок представників військового, оборонного та ІТ-секторів РФ, а також "інших важливих економічних операторів".

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель разом із Єврокомісією представили державам-членам пропозицію щодо 12 пакета санкцій проти Росії. Про це йдеться у заяві Європейської зовнішньополітичної служби, оприлюдненій у середу, 15 листопада.

"Верховний представник пропонує запровадити санкції проти ще понад 120 фізичних та юридичних осіб за їх роль у підриві суверенітету та територіальної цілісності України", – вказано у документі.

Йдеться про представників військового, оборонного та ІТ-секторів РФ, а також "інших важливих економічних операторів".

Також Єврокомісія пропонує запровадити нові заборони на імпорт та експорт, а також заходи, спрямовані на посилення стелі ціни на нафту та протидію ухилянню від санкцій Євросоюзу.

Окремо згадується про необхідність покарання причетних до псевдовиборів на тимчасово окупованих Росією територіях України, відповідальних за примусове "перевиховання" українських дітей, а також причетних до поширення дезінформації та російської пропаганди.