Глава МЗС країни заявив, що планує порушити питання, "що робити з машинами з російськими номерами, які вже знаходяться тут".

Естонія з середи, 13 вересня, заборонила в'їзд на свою територію автомобілів з номерними знаками Російської Федерації. Про це повідомив журналістам міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс, повідомляє естонське медіа ERR.

"Естонія дотримується директиви, опублікованої Європейською комісією 8 вересня про додаткове роз'яснення санкцій, введених щодо Російської Федерації, згідно з якими зареєстрованим у РФ автотранспортним засобам більше не дозволено в'їзд на територію Європейського Союзу", - наголосив він.

Машини з російськими реєстраційними знаками можуть залишати Естонію через зовнішній кордон або перетинати внутрішні кордони ЄС. Проте під час в'їзду такого автомобіля на прикордонний пункт Податково-митний департамент проведе відповідні процедури.

Користувач чи власник такого автомобіля повинен буде або повернутися до Росії разом із автомобілем, або перетнути кордон без нього.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що вже 14 вересня він порушить в уряді питання, "що робити з машинами з російськими номерами, які вже знаходяться тут".

"Як країні, що межує з Росією, Естонії важливо реалізувати такі обмеження разом зі своїми сусідами. При спільному застосуванні обмеження більш ефективні і це дає можливість ще вище підняти ціну агресії для Росії", - сказав посадовець.

Обмеження було погоджено з Латвією та Литвою, які заборонили в'їзд автомобілів з російськими номерами напередодні. Він додав, що обговорить це питання додатково з представниками Литви та Латвії.