Раніше президент США Джо Байден просив директора ЦРУ проводити "делікатні місії" у країні та за кордоном.


Директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США Вільям Бернс таємно відвідав Китай минулого місяця, щоб "розморозити" відносини між державами. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

 

Зазначається, що таємний візит Бернса свідчить про те, наскільки Білий дім "стурбований погіршенням відносин між Пекіном і Вашингтоном".

Джерела видання повідомили, що директор ЦРУ їздив до Китаю задля переговорів з офіційними особами держави. Візит відбувся у той момент, коли США наполягають на взаємодії з Китаєм на високому рівні задля стабілізації відносин між державами.

 

У Білому домі та ЦРУ не коментували цю інформацію. 

 

FT з посиланням на неназваного американського чиновника пише, що під час візиту Бернс зустрівся з представниками китайської розвідки. 

 

"Минулого місяця директор Бернс відвідав Пекін, де зустрівся з китайськими колегами та наголосив на важливості підтримки відкритих ліній зв’язку в розвідувальних каналах", - сказало джерело.

 

Видання зауважує, що раніше президент США Джо Байден просив директора ЦРУ проводити "делікатні місії" у країні та за кордоном. Зокрема, Бернс відвідав Росію в листопаді 2021 року, щоб застерегти російських посадовців від вторгнення в Україну.

 

Минулого місяця Байден заявив, що очікує неминучої "відлиги" у відносинах між США та Китаєм. Financial Times зазначає, що Бернс відвідав Китай до цієї заяви.