Багато країн так званого Глобального півдня і досі вважають російсько-українську війну регіональною, а не глобальною проблемою.

Війна Ізраїілю і ХАМАС вже впливає на міжнародну підтримку України. Про це у понеділок, 6 листопада, заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель під час конференції послів ЄС.

Боррель визнав, що хоча ці два конфлікти - дуже відрізняються, ескалація на Близькому Сході вже впливає на політику союзників щодо України та міжнародну підтримку Києва.

"Під час моєї останньої поїздки до Вашингтона я мав нагоду напряму висловити свої побоювання президенту Байдену і моєму колезі Ентоні Блінкену про те, що міжнародна підтримка України може почати розмиватися. Це реальна проблема, і усі ви маєте докластися до протидії цьому", - закликав Боррель. 

Він зазначив, що багато країн так званого Глобального півдня і досі вважають російсько-українську війну регіональною, а не глобальною проблемою і закликають Захід її швидше вирішити "бо їм несила терпіти цю війну". 

"І ці країни скористаються кризою на Близькому Сході, щоб підкреслювати те, що вони бачать як суперечності у нашій позиції, чи як суперечність між самими європейцями, що проявилося під час останнього голосування за резолюцію у Генасамблеї ООН", - додав Жозеп Боррель.

Понад 100 британських компаній зізналися в порушенні санкцій, введених у відповідь на вторгнення Росії до України.