Дії російського президента лише прискорили те, чого він хотів уникнути, зазначив очільник Держдепу США.

Рішення розпочати війну проти України стало "абсолютним стратегічним дном" для володимира путіна і країни-агресора Росії. Про це сказав державний секретар США Ентоні Блінкен сказав у ході Мюнхенської конференції з безпеки, повідомив Укрінформ у суботу, 17 лютого.

"Агресія проти України стала абсолютним стратегічним дном для володимира путіна і для Росії. Росія слабша військово, слабша економічно. Дипломатично слабше. Європа позбулася енергетичної залежності від Росії за два роки. Українці стали більш об’єднаними, в тому числі проти Росії, чого, звичайно, не було в 2014 році. Не запланований, але це результат дій Росії", – сказав Блінкен.

Він додав, що дії володимира путіна посилили НАТО, хоч він і прагнув протилежного.

"Безумовно, з 2022 року ми маємо альянс НАТО, оборонний альянс, який не має наміру нападати на Росію; який має лише захищати своїх членів, але який тепер сильніший та більший. Усе це є результатом дій Росії, які прискорюють те, чого вона хотіла запобігти", – зазначив держсекретар.

Очільник американської дипломатії наголосив на тому, що солідарність, яка вже була продемонстрована Україні, повинна зберігатися.

"Маємо ​​рішучість десятків країн зробити дві речі: по-перше, переконатися, що Україна має те, що їй потрібно, щоб негайно подолати російську агресію. А по-друге, щоб вивести Україну на шлях, на якому вона буде зростати в наступні місяці та роки, буде здатна міцно стояти на своїх ногах – у військовому, економічному та демократичному планах. Це найсильніший докір Путіну, це найсильніший докір усім тим, хто хоче послаблення України", – резюмував Блінкен.