Україна не має наміру здаватися попри певні невдачі під час контрнаступу, ззаначив глава держави.

Президент Володимир Зеленський заявив, що війна України з Росією перебуває на новому етапі. Про це він сказав в інтерв'ю для The Associated Press, оприлюдненому у п’ятницю, 1 грудня.

"У нас нова фаза війни, і це факт. Зима загалом – це нова фаза війни", – заявив глава держави і запевнив, що Україна не має наміру здаватися попри певні невдачі.

На запитання, чи задоволений він результатами контрнаступу, він дав таку відповідь: "Послухайте, ми не відступаємо, я задоволений. Ми боремося з другою армією світу, я задоволений. Ми втрачаємо людей, я не задоволений. Ми не отримали всієї зброї, яку хотіли, я не можу бути задоволеним, але й не можу занадто скаржитися".

Також Зеленський відверто оцінив контрнаступ минулого літа: "Ми хотіли отримати швидші результати. З цього погляду, на жаль, ми не досягли бажаних результатів. І це факт".

За його словами, Україна не отримала від союзників усього необхідного озброєння, а обмеження в чисельності збройних сил не дали змоги швидко перейти в наступ.

"Потужностей не вистачає, щоб швидше досягти бажаних результатів. Але це не означає, що ми маємо здатися, що ми маємо капітулювати. Ми впевнені у своїх діях. Ми боремося за те, що наше", – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україні всеж вдалося домогтися невеликих територіальних успіхів у боротьбі з краще озброєним й укріпленим противником.

Крім того, сила Чорноморського флоту РФ була підірвана після українських атак, додав Володимир Зеленський.