Обмеження Заходу вплинули на здатність України завдавати ударів по військових об’єктах у Росії, зазначають аналітики.

Заборона США бити західною зброєю по території Росії серйозно підриває здатність України захищатися від російських наступальних операцій на півночі Харківської області. Про це заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Обмеження США та інших країн Заходу вплинули на здатність України завдавати ударів по військових об’єктах у Росії створили у прикордонних районах Росії укриття, звідки російська авіація може завдавати планеруючих бомбових і ракетних ударів по українських позиціях і населених пунктах, наголошують експерти.

В ISW додають, що російські сили та техніка можуть вільно збиратися перед вступом у бій.

Аналітики нагадали: представники США знову підтвердили, що Білий дім проти використання наданої зброї для ударів по військових цілях в Росії. Зокрема, речник Міністерства оборони США Сабріна Сінгх 16 травня заявила, що адміністрація Байдена не змінила своєї позиції щодо використання українськими силами американської зброї для нанесення ударів по цілях у Росії. Вона додала, що адміністрація вважає, що ця зброя "має бути використана для звільнення окупованої української території".