За наведенням цих агентів 7 серпня 2023 року росіяни здійснили подвійний удар по Покровську: під час першої атаки влучили в багатоквартирний будинок, а коли на місце удару прибули поліцейські й рятувальники, вдарили вдруге.

Контррозвідка Служби безпеки знешкодила на Донеччині агентурну групу воєнної розвідки РФ: одночасно затримано шістьох російських агентів, які коригували обстріли регіону. Про це в середу, 15 травня, повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що за наведенням саме цих агентів 7 серпня 2023 року росіяни здійснили подвійний удар ракетами Іскандер по Покровську: під час першої атаки влучили в багатоквартирний будинок, а коли на місце удару прибули поліцейські й рятувальники, вдарили вдруге. Тоді внаслідок ворожих ударів були численні загиблі й поранені серед цивільного населення.

"Крім того ця агентурна група готувала координати для ракетних ударів по місцях базування Сил оборони на Авдіївському напрямку. Для цього фігуранти поодинці обходили місцевість, де намагались приховано фіксувати оборонні позиції ЗСУ", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що ворож агенти діяли окремо один від одного, але мали спільного куратора з воєнної розвідки РФ.

"Його особу вже встановлено Службою безпеки. Саме він створив і дистанційно керував агентурної групою, до якої входило шестеро жителів Покровського району. Щоб знайти їх і завербувати, співробітник російської спецслужби використовував прокремлівські Телеграм-канали, де вони залишали антиукраїнські коментарі", - додають в СБУ.

Затриманих узяли під варту, їм оголошено про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігурантів у порушенні законів і звичаїв війни.

Затриманим російським агентам загрожує довічне ув’язнення.