Харків'янин зателефонував дружині загиблого товариша й вирішив її переконати у тому, що інформація про смерть чоловіка недостовірна, а насправді він перебуває у російському полоні.

Харківʼянину, який обіцяв "повернути з російського полону" загиблого українського військового, повідомлено про підозру у шахрайстві. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

"За даними слідства, підозрюваний дізнався, що його товариш - український військовослужбовець - безвісти зник у зоні проведення бойових дій. Згодом і йому, і родині бійця, стало відомо, що чоловік загинув. Проте він зателефонував дружині загиблого товариша та вирішив її переконати у тому, що інформація про смерть чоловіка недостовірна, а насправді він перебуває у російському полоні. Систематичними повідомленнями та дзвінками він виманював у жінки 10 тис доларів США за вирішення питання про начебто внесення її чоловіка до списку обміну військовополонених. Він повідомив про те, що має "звʼязки" для того, щоб бійця включили першим у список на повернення в Україну. Жінка повірила другу родини й погодилася передати йому необхідну суму для повернення чоловіка з російського полону", - йдеться у повідомленні.

 

 Фото: Харківська обласна прокуратура

Шахрая затримали в одному з торгових центрів міста під час отримання грошей від дружини загиблого.

Вирішується питання щодо взяття підозрюваного під варту.