Військова розвідка РФ дистанційно завербувала чоловіка через його рідних, що проживають на окупованій частині Херсонщини.

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Миколаєві агента РФ, який готувався до "евакуації" після коригування повітряних ударів по місту. Про це повідомляє СБУ на своєму Telegram-каналі

"Фігурант намагався виявити можливі місця дислокації зенітно-ракетних комплексів протиповітряної оборони ЗСУ на території регіону. На виконання цього завдання ворожий агент отримав від своїх "кураторів" з російського гру 10 тис. грн "авансу" на власну банківську картку", - йдеться в повідомленні.

Окупанти після виконання всіх ворожих завдань обіцяли "евакуювати" свого поплічника на лівобережну частину Херсонщини, де проживали його батьки.

За даними слідства, затриманий - місцевий житель, якого військова розвідка РФ дистанційно завербувала через його рідних. Вони проживають на тимчасово окупованій частині Херсонщини і вже тривалий час співпрацюють з російською спецслужбою.

За вказівкою загарбників родичі передали фігуранту контакт куратора з російського ГРУ та "умовні фрази", які зрадник використав для встановлення агентурного зв’язку з окупантом.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України)

Він перебуває під вартою, зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.