Парламентарі проголосували в першому читанні за документ, що передбачає покарання за порушення комендантської години.

Верховна Рада підтримала законопроект про впровадження системи штрафів за порушення комендантської години. У першому читанні за нього проголосували 233 народні депутати. Про свідчить "картка" законопроєкту на сайті парламенту.

В разі ухвалення документа, в Україні з’явиться юридичне поняття "порушення комендантської години". У Кодекс про адміністративні порушення додадуть нову статтю, в якій будуть прописані штрафи за цей вид правопорушення.

В початковому вигляді законопроект передбачає стягнення штрафу в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 8 500 до 17 000 гривень. За повторне порушення протягом року розмір штрафу буде збільшено вдвічі.

Штрафи будуть передбачені також для підприємців, які порушують вимоги режиму світломаскування там, де його впроваджено.

"Прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню громадського (публічного) порядку під час дії воєнного стану та реалізації здійснення поліцією заходів правового режиму воєнного стану шляхом запровадження можливості застосування адміністративних стягнень до тих, хто ці заходи не виконує та/або порушує", - зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту.