Угорщина підтримувала та буде підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України, заявив глава угорського МЗС.


Угорщина не має наміру й надалі постачати Україні зброю, але допомагатиме в гуманітарній сфері. Про це заявив глава угорського МЗС Петер Сіярто, передає Інтерфакс-Україна.

 

"Я змушений вам сказати, що в майбутньому ми не будемо постачати зброю, як не постачали до цього часу", - сказав Сіярто.

 

Водночас міністр наголосив, що Угорщина ніколи не відмовляла громадянам України, коли її просили про допомогу, зокрема тимчасово переміщеним у зв'язку з війною особам.

"Кожному громадянину України, який потрапив у біду, Угорщина готова допомагати, як і досі це робила. Тобто гуманітарний напрям ми продовжуємо. Ми сподіватимемося, що це триватиме довго", - сказав глава МЗС Угорщини.

Сіярто також наголосив, що Угорщина підтримувала та буде підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України.

"Ми засуджуємо війну і хочемо, щоб у нас по сусідству якомога швидше наступив мир. Ми повинні і в міжнародній політиці інтенсивніше говорити про необхідність миру", - сказав він.

 

Міністр вважає, що Угорщина та інші країни повинні примножити зусилля, щоб в Україні люди могли спокійно жити в мирі. "Угорщина готова докладати зусиль. Адже знаємо, що спасти життя людей можна лише під час миру", - підкреслив Сіярто.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак за підсумками зустрічі в Ужгороді з главою МЗС Угорщини заявив, що більше, ніж українці, ніхто не хоче миру, але справедливого, а не побудованого на замороженому конфлікті. 

 

"Що стає із замороженими конфліктами, ми бачимо - і не тільки тут (в Україні - ред.), а й по всьому світові. Саме тому президент Зеленський запропонував Формулу миру. Це не є тільки бажанням України, це десять пунктів, які на 100 відсотків базуються на міжнародному праві і Статуті ООН", - сказав він.