У разі вибуху на Запорізькій атомній електростанції мешканці, які проживають в потенційній зоні радіаційної аварії, повинні бути готовими до можливої евакуації, передає УНН із посиланням на МОЗ.

"Якщо органи влади офіційно оголосили про радіаційну аварію, важливо дотримуватися певних заходів безпеки. Залишайтесь у приміщенні або якомога швидше проникніть до безпечного закритого приміщення. Будьте уважними до подальших повідомлень та вказівок від влади", - повідомили у МОЗ.

Як запасний варіант, зазначають у відомстві, готуйте необхідні речі для евакуації, якщо вам буде рекомендовано покинути зону:

Зберіть документи та їхні копії, включаючи особисті документи, медичну інформацію, правовстановлюючі документи та контакти надійних осіб для зв'язку в екстрених випадках.

Заберіть маску або респіратор для захисту дихальних шляхів.

Візьміть з собою аптечку з ліками на тиждень, особливо якщо у вас є хронічні захворювання.

Не забудьте про вологі серветки, змінний одяг і взуття.

Підготуйте мінімальний запас питної води та їжі.

Надійно упакуйте валізу або наплічник за допомогою харчової плівки або скотчу, щоб спростити їхню дезактивацію на санітарних постах.

Якщо ви перебуваєте у зоні радіаційної аварії, вийдіть з будівлі лише після отримання відповідних вказівок від влади. Органи місцевої влади нададуть інформацію про пункти евакуації та найбезпечніші маршрути пересування, якщо ви вирішите виїхати своїм автомобілем.