Угода США з Україною має працювати не гірше, ніж американський меморандум з Ізраїлем, зазначви Андрій Єрмак.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів робочу нараду щодо підготовки безпекової угоди України зі США. Про це повідомила пресслужба ОП у середу, 17 квітня.

На нараді були присутні члени делегації, які беруть участь у переговорах щодо напрацювання та підготовки дво- й багатосторонніх міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами про гарантії безпеки для нашої держави.

"Ця угода має бути взірцевою: враховувати реальні можливості США та найкращі елементи вже підписаних Україною безпекових угод… Угода США з Україною має працювати не гірше, ніж американський меморандум з Ізраїлем, який підтвердив ефективність спільних дій союзників під час нещодавнього відбиття масованої атаки Ірану на Ізраїль", – наголосив Єрмак.

Як зазначається, учасники наради обговорили основні елементи майбутнього документа, сильні сторони вже укладених дев’яти двосторонніх безпекових угод та алгоритм дій відразу після того, як Конгрес США ухвалить рішення про військову допомогу Україні.

"З американськими партнерами провели два раунди переговорів щодо безпекової угоди. Учасники наради узгодили дії з підготовки до чергового раунду, який дасть змогу просунутися щодо тексту проєкту документа", – відзначається у повідомленні.