Наразі Європейський Союз поставив Україні близько 300 тисяч з обіцяного їм мільйона снарядів.


В Єврокомісії вважають, що у ЄС зможуть виробити мільйон боєприпасів для України до весни цього року попри те, що наразі процес загальмувався. Про це заявила речниця Європейської комісії з питань оборонної промисловості Йоханна Бернсель на брифінгу в Брюсселі у четвер, 11січня.

 

"Європейська промисловість вже має виробничі потужності, які значно перевищують мільйон артилерійських снарядів, і ми досягнемо цієї мети до весни", - сказала вона.

 

Офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано зазначив, що у рамках зобов'язань Євросоюзу поставити Україні за рік 1 млн снарядів, за даними на кінець 2023 року, забезпечено менше половини цієї цифри.

 

"Понад 300 тисяч снарядів і 300 тисяч ракет стало можливим поставити з наявних запасів. І у міру нарощування контрактів (щодо закупівель боєприпасів країнами ЄС - ред.) буде більше поставок, які відбудуться. Понад 20 контрактів підписано з держзакупівель, і, за даними на грудень, ці контракти давали змогу поставити щонайменше 180 тисяч снарядів", - повідомив Стано.