Вона зустрілася із президентом та першою леді, яким передала приватне послання короля Великої Британії, а також відвідала місце масового поховання в Бучі.

Герцогиня Единбурзька Софі Гелен у понеділок, 29 квітня, вперше прибула до Києва. Це також перший візит члена королівської родини Великої Британії від початку вторгнення Росії в Україну у 2014 році, повідомляє Sky News.

Візит герцогині Софі, здійснений на прохання Міністерства закордонних справ Британії, мав "продемонструвати солідарність із жінками, чоловіками та дітьми, які постраждали від війни".

У Києві герцогиня Единбурзька зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та першою леді Оленою Зеленською. Вона передала їм приватне послання від британського короля Чарльза ІІІ.

Також Софі зустрілася з внутрішніми переселенцями й відвідала місце масового поховання в Бучі, де поховані жертви російської окупації.

“Я побувала у багатьох країнах, які перебувають у розпалі конфлікту або після його завершення, але, на жаль, ситуація дуже схожа, куди б я не поїхала. Це правда, що жінки та дівчата платять найвищу ціну з погляду людських втрат, коли справа доходить до того, як їх можна використовувати як зброю війни. Зґвалтування використовується для приниження гідності та знищення. І ми повинні намагатися запобігти цьому. А там, де ми не можемо цьому запобігти - ми маємо вжити заходів для підтримки тих, хто став жертвою таких злочинів”, - наголосила Софі Гелен.

Також герцогиня зустрілася з мешканцями Ірпеня й Бучі - і відзначила, "як вони допомагають своїм громадам у часи великого відчаю та потреби".

"Я заберу їхні історії із собою додому - у своєму серці”, - сказала вона.

Герцогиня Софі також відвідала собор Софію Київську із Оленою Зеленською.