Народний депутат перебуває у стандартній камері разом зі ще одним ув’язненим, розповіли в Мін'юсті.


Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції розкрив деталі умов перебування у слідчому ізоляторі тимчасового тримання народного депутата Олександра Дубінського. Про це відомство розповіло у відповідь на запит hromadske.

 

На підставі ухвали Печерського районного суду Києва від 14 листопада нардеп перебуває під вартою у Київському слідчому ізоляторі.

 

У Мінʼюсті розповіли, що Дубінський перебуває у стандартній (не платній) камері разом зі ще одним ув’язненим. Вона облаштована інвентарем, меблями та предметами господарського призначення. Депутат має індивідуальне спальне місце та необхідний комплект постільної білизни.

 

На питання, чи має Дубінський якісь привілеї у СІЗО у звʼязку зі своїм статусом, відомство зазначило, що це заборонено законодавчо. Скарг, заяв і пропозицій щодо умов тримання від депутата до адміністрації слідчого ізолятора не надходило.

Нагадаємо, за даними слідства, Дубінський мав позивний "Буратіно" і входив до складу злочинної організації, яку створило Головне управління Генерального штабу ЗС Росії.

 

Угруповання працювало як агентурна мережа в Києві. Члени організації розхитували суспільно-політичну ситуацію в Україні, намагались дискредитувати її імідж на міжнародній арені, щоб погіршити відносини із США та ускладнити вступ України до ЄС та НАТО. За розповсюдження фейків учасники групи отримували гроші від воєнної розвідки РФ.

 

Роль Дубінського в діяльності організації полягала в поширенні фейків про вище військово-політичне керівництво України.
 

Нардепу оголосили підозру в державній зраді, а також у створенні злочинної організації й участі в ній. Йому загрожує до 15 років з конфіскацією майна.