Forbes з посиланням на оцінку експертів зазначають, що ФАБ-3000 не набагато ліпша за ФАБ-1500, але корисна для пропаганди.

Російські загарбники недавно заявили, що почали використовувати плануючі бомби вагою 3,3 тонни. Такий боєприпас може бути не дуже аеродинамічним. Про це повідомляє Forbes.

Згідно з інформацією Fighterbomber, ФАБ-3000 завдає вибухової шкоди на відстань понад 180 м і розкидає смертоносні осколки на понад 1000 м. 

Експерти вважають, що Су-34, озброєний FAB-1500, завдав би ще більшої шкоди. Цей літак міг тягнути лише один FAB-3000 або три FAB-1500. Як зазначається, потужність вибухової речовини геометрично не залежить від маси бомби, а тому "потужність FAB-3000 лише трохи більша, за FAB-1500. Однак скидання трьох бомб замість одної дозволило б компенсувати неточність одного боєприпасу. Нині нема розумного пояснення тактики росіян.

Однак вони припускають, що величезна тритонна бомба може бути кориснішою для пропаганди.

Фахівці гадають, що росіяни створили не дуже багато FAB-3000, а тому їхнє використання може скоро зійти на нівець, а самі окупанти повернуться до ефективніших плануючих бомб вагою 1500 кг. Проте навіть ці боєприпаси скоро можуть втратити свою актуальність.

Українські війська розгортають з кожним разом значно ліпші радіоперешкоди, які можуть блокувати сигнали між бомбами та супутниками, які ними керують.

Fighterbomber вважає, що на цьому епоха плануючих бомб з дешевою супутниковою системою наведення закінчується.