Високопоставлений представник США розпочав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу.

Для моніторингу допомоги США у забезпеченні безпеки Києва Пентагон створює нову команду. Персонал працюватиме в американському посольстві. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

За словами генерального інспектора Міністерства оборони, високопоставлений представник США розпочав роботу в Україні наприкінці серпня, а до кінця вересня очікується прибуття додаткового персоналу.

Зазначається, що персонал, що базується в посольстві Штатів, контролюватиме допомогу США, яка з моменту початку каденції президента Джо Байдена склала понад 43,7 млрд доларів.

Як заявила прес-секретар Меган Рід, це вперше, коли генеральний інспектор матиме персонал в Україні після російського вторгнення в лютому 2022 року,

Повідомляється, що створення нової команди відбувається у той момент, коли адміністрація Байдена запросила у Конгресу додаткову допомогу на 24 млрд доларів, включаючи 13 млрд доларів на допомогу у сфері безпеки Києва. Однак деякі республіканці-трампісти цікавляться, наскільки велика двопартійна підтримка таких сум допомоги.

Лідер Республіканської партії у Сенаті Мітч МакКоннелл заявив у вівторок, що вже існує "безпрецедентне розуміння того, як майже 30 типів західних систем озброєння та транспортних засобів використовуються Україною, часто аж до серійного номера".

У звіті генерального інспектора Міністерства оборони зазначається, що здатність США відстежувати мільярди доларів допомоги, що надходить в Україну, зіштовхнулася з "проблемами" через обмежену присутність США.

Як наголошується у доповіді, датованій жовтнем 2022 року, злочинці та торговці зброєю в Україні намагалися вкрасти частину наданої Заходом зброї та обладнання, але це було припинено українською розвідкою.