Олександр Дубінський надіслав депутатські звернення до МОЗ та ДБР, щоб мати відомості для захисту від кримінального переслідування, зазначають в Нацагентстві.

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протоколи про адміністративні правопорушення кількох держслужбовців. Мова, зокрема, про народного депутата Олександра Дубінського та в.о. голови Конституційного Суду Сергія Головатого. Про це повідомляє НАЗК в п'ятницю, 8 грудня.

Минулого місяця НАЗК склало протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією за ст. 172-7 КУпАП стосовно народного депутата Олександра Дубінського. Останній надіслав депутатські звернення до МОЗ та ДБР для задоволення приватного інтересу - відомостей, необхідних для власного захисту від кримінального переслідування.

Аналогічний протокол складено стосовно колишнього заступника голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Філіпа Проніна, що нині очолює Полтавську ОВА.

"Він, перебуваючи у підпорядкуванні ексголови АРМА Дмитра Жарововича, погоджував встановлення йому додаткових стимулюючих виплат в умовах реального конфлікту інтересів. Зокрема, на другий день повномасштабного вторгнення Пронін погодив встановлення Жарововичу надбавку за інтенсивність праці у 330% до кінця 2022 року, а також 150% надбавки за виконання особливо важливої роботи до квітня 2022 року", - йдеться в повідомленні.

НАЗК направило до Шевченківського районного суду міста Києва для розгляду протокол стосовно колишньої голови Національної комісії зі стандартів державної мови Орисі Демської, що всупереч вимогам Закону України Про запобігання корупції підписала наказ щодо встановлення собі надбавок за інтенсивність праці в листопаді та грудні 2021 року.

НАЗК також склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно в.о. голови Конституційного Суду Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного. 

Також затверджено і направлено в Національну поліцію висновок про виявлення ознак правопорушення, пов’язаного з корупцією, щодо радника Дергачівського міського голови, який, перебуваючи на посаді, отримав подарунок у вигляді частки статутного капіталу товариства, вартість якого перевищує один прожитковий мінімум. 

На виконання припису Нацагентства Бродівський міський голова видав розпорядження про звільнення з посади свого першого заступника. НАЗК внесло припис меру міста з вимогою усунути відносини прямого підпорядкування між ним та його першим заступником, який є близькою особою. Міський голова призначив його на посаду після свого обрання у 2020 році.

За результатом розгляду припису НАЗК також було притягнуто до дисциплінарної відповідальності чотирьох посадових осіб державного підприємства Ліси України, які використовували транспортний засіб підприємства у приватних цілях.