Російський агент мобілізувався до однієї з бригад ЗСУ, у складі якої його направили в район Бахмута.

 

Агент російської розвідки, який мобілізувався до ЗСУ, щоб шпигувати на передовій, отримав 15 років тюрми. Про це повідомила пресслужба СБУ в четвер, 13 червня.

Наприкінці лютого українська спецслужба затримала зрадника, коли він намагався втекти до невизнаного Придністров’я через прикордонну річку.

 

Ворожим поплічником є мешканець Дніпропетровщини, який у 2000-х роках закінчив Московський державний університет, де здобув диплом юриста. Під час навчання в Росії він потрапив у поле зору воєнної розвідки РФ (відомої як ГРУ).

 

Після закінчення московського вишу він повернувся в Україну, де тривалий час перебував в "режимі очікування" ворожих завдань.

 

У 2023 році на фігуранта вийшов його російський куратор, який "активував" його для проведення розвідувально-підривної діяльності. Після цього агент мобілізувався до однієї з бригад ЗСУ, у складі якої його направили в район Бахмута.

 

Перебуваючи на прифронтовій території, "кріт" ГРУ збирав розвіддані про місця базування та переміщення українських військ. Він підтримував комунікацію з окупантами через спеціально створений чат-бот, який адміністрували представники ГРУ.

 

Розуміючи невідворотність покарання за вчинений злочин, зрадник приховано покинув свій підрозділ та намагався втекти за кордон. Однак, співробітники СБУ поетапно задокументували його злочини і затримали фігуранта на прикордонні Вінницької області.

 

Зловмисника визнано винним за двома статтями Кримінального кодексу України: державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, та  дезертирство.

 

З урахуванням співпраці зі слідством, суд призначив йому покарання у виді 15 років тюрми з конфіскацією майна.