Відомство вважає, що хейт у питанні бронювання працівників сфери культури та медіа - це прояв неповаги до роботи людей.

Завдання із забезпечення сталості сфери культури та медіа є одним із пріоритетних для Міністерства культури та інформаційної політики України. Про це заявило відомство в роз'ясненні про бронювання працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та медіа, оприлюдненому у вівторок, 9 квітня.

"Кожний заклад культури, кожна людина, яка працює у сфері, є критично важливими й необхідними для забезпечення нашої духовної обороноздатності. Можна скільки завгодно іронізувати на тему критичності закладів культури для функціонування економіки й бронювання артистів, але відстрочка від мобілізації частини персоналу закладів культури й медіа надає змогу сфері зберегти свою бодай мінімальну спроможність виробляти культурний та інформаційний продукт і надавати важливі сьогодні суспільству соціокультурні та інформаційні послуги", - йдеться в повідомленні.

Порядок бронювання військовозобов'язаних під час дії воєнного стану затверджено постановою Кабміну України від 27 січня 2023 року №76. Цією ж постановою визначено Порядок та критерії віднесення підприємств, установ, організацій до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Підприємства, установи, організації, що відповідають встановленим критеріям, подають до Мінкульту звернення та відповідні підтверджувальні документи, які розглядає спеціальна комісія міністерства.

Після отримання статусу критично важливого заклад надає до міністерства список військовозобов'язаних, яких пропонують до бронювання на період воєнного стану. Кількість таких осіб не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобов'язаних працівників підприємства.

Матеріали щодо бронювання військовозобов'язаних працівників направляють для погодження до Генерального штабу ЗСУ. Остаточне рішення щодо кожної окремої особи ухвалює Мінекономіки.

Бронюванню підлягають працівники всіх закладів, що формують систему культури та медіа, зокрема артисти театрів, філармоній і цирків теж. Відомство вважає, що "перебування цих людей на своїх посадах дає змогу зберегти сферу від занепаду".

"Вважаємо, що хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа - це неповага до людей, які чесно та якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їхнього суспільного значення, як і загалом значення культури в країні, що воює", - йдеться в міністерстві.

Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні й за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню, українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації та опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована, додали в міністерстві.

Комісія Мінкульту ухвалила рішення про визначення критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період в інформаційній сфері підприємств, організацій, установ. З-поміж інших є й такі, як різні медіа (зокрема, представництва інозмних ЗМІ), а також деякі заклади сфери культури, зокрема цирки.