МВС має намір зробити все можливе, аби ця зброя та боєприпаси потрапили на склади та не наражала на небезпеку громадян.

Станом на сьогодні на руках українців може бути від одного до п'яти мільйонів одиниць різної зброї. Майже вся вона - облікована. Про це у п'ятницю, 12 квітня, заявив  міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, передає Укрінформ.

Він зауважив, що в українців так само багато гранат. Клименко підкреслив, що усі види зброї мають бути зареєстровані. 

"Ми розуміємо, що зброя має бути на руках у громадян, бо йде війна. Два тижні тому у першому читанні прийняли закон, яким визначається, що ми будемо робити з трофейною зброєю. Після того, як у другому читанні цей закон буде проголосований, кожен громадянин, який має цю зброю, він має принести її до поліції й зареєструвати", - поінформував міністр.

Після реєстрації, за словами Клименка, цю зброю разом з боєприпасами можна буде залишити при собі до завершення воєнного стану, адже після його завершення кожен громадянин має принести цю зброю до органів поліції і або її здати, або вихолостити, або переробити у дозволений вид зброї. 

"Після цього ми зможемо говорити про те, що ми можемо зробити наступний крок щодо володіння зброєю. У той же час не треба забувати про велику кількість ментальних розладів у цих людей, які прийдуть з фронту і ми будемо відповідати, МВС у першу чергу, за цю роботу", - додав Клименко.

Глава МВС підкреслив, що потрібно зробити все, аби ця зброя та боєприпаси потрапили на склади, щоб не наражати на небезпеку громадян.