Юрій Ігнат зазначив, що наразі з'ясовується, навіщо в російських дронах потрібна SIM-карта.

Спеціалісти вивчають, як SIM-карта українського оператора Київстар опинилася у ворожому "шахеді",  і навіщо вона там взагалі потрібна. Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

"Зрозуміло, що все що знаходиться вивчається спеціалістами й не завжди потрібно це видавати, чи знаємо ми щось, чи не знаємо. Але такі випадки є. Вони оприлюднені", - зазначив він.

За словами Ігната, наразі з'ясовується, навіщо в російських дронах потрібна SIM-карта.

"Я думаю, що вони зроблять певні висновки", - сказав речник.

Він додав, що ворог безумовно удосконалює своє озброєння. Це стосується як стрілецького озброєння, так і безпілотників.

"Зокрема, (росіяни - ред.) фарбують у чорний колір світлі "шахеди", щоб ускладнити їх виявлення. Але ППО вже пристосовується і до таких ворожих так званих "модернізацій" і дає результат", - розповів Ігнат.

Як відомо, за даними Інституту вивчення війни (ISW) повідомив, у дронах, які РФ запускає по території України, було знайдено SIM-карту українського оператора. Це нібито дозволяє росіянам використовувати мобільну мережу оператора для відстеження місцезнаходження безпілотника, а також для зміни траєкторії його польоту. У самій компанії заявили, що вже співпрацюють з правоохоронними органами для того, щоб "унеможливити повторення ситуації в майбутньому".