Російські пропагандисти планують оприлюднити в ЗМІ замовні публікації й сфабриковані знімки нібито "трофейної" зброї американського походження, раніше захопленої найманцями ПВК Ваґнер під час війни в Україні.

У Москві готують провокацію проти України, повʼязану нібито з незаконним обігом західної зброї в Африці. Про це в середу, 17 квітня, повідомили в ГУР Міноборони України.

"На тлі послаблення позицій Росії та її проксі-сил на Африканському континенті ворожі спецслужби готують чергову інформаційну спецоперацію, спрямовану проти нашої держави. Зокрема, Кремль намагатиметься звинуватити українських спецпризначенців у нібито використанні зброї іноземного походження під час бойових дій у Республіці Судан", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що російські пропагандисти планують оприлюднити  в  ЗМІ, зокрема у лівійських, замовні публікації й сфабриковані знімки нібито "трофейної" зброї американського походження, раніше захопленої найманцями ПВК Ваґнер під час війни в Україні.

"Мета подібних публікацій - дискредитація України та партнерів; звинувачення західних союзників у безконтрольному обігу зброї за участі України. Також кремль намагатиметься акцентувати увагу, що елітні українські спецпідрозділи беруть участь у бойових діях в Африці в той період, коли Росія веде геноцидну війну в самій Україні", - йдеться далі в повідомленні.

У ГУР зазначають, що у звʼязку релігійними святами, що тривають у мусульманському світі, зокрема й у частині країн Африки, російські спецслужби були змушені фабрикувати необхідні фотоматеріали на території Білорусі.

Головне управління розвідки підкреслює, що Україна та її Сили Оборони продовжують діяти суворо в межах міжнародного права та статуту ООН, з повагою до суверенітету всіх країн і непричетні до будь-яких незаконних дій, повʼязаних з незаконним обігом зброї.